Kurşun Hurda

Kurşun hurda hakkında bilgi

Kurşun oldukça değerli bir elementtir. Zaten değerini kurşun hurda olduğu zaman bile belli ediyor. Kurşun birçok kimse tarafından balık tutarken kullanılan balık şekli verilmiş aletlerde işimize yaradığı düşünülse de kurşun çok daha fazla işe yarayan bir elementtir.

 Kurşun Hurda Nerelerde Kullanılır?

 

             Kurşun hurda kullanım alanlarından en yaygın ve bilinen olanı akülerdir. Akü yapımında kurşun hurdası kullanılmaktadır. Aynı zamanda kurşun hurdası korozyonu önleme özelliğinden dolayı yer altından geçirilen haberleşme amaçlı kablolar hurda kurşunla izole edilirler. Böylece kabloların zarar görmesinin önüne geçilmiş olur. Kurşun hurdası oksit boyalarda da kullanılmaktadır. Kurşun hurdası kullanılan oksit boyalar genelde paslanmayı ve aşınmayı önlemek maksadıyla çelik yapılarda kullanılır. Kurşun hurdası aynı zamanda radyasyonu en az geçiren elementtir. Bu özelliğinden dolayı askeri araç gerecin ve televizyon tüplerinin imalatında yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

 Elimizdeki Kurşun Hurdasıyla Ne Yapılabilir?

             Kurşun bu kadar işe yarar bir element olmasından kaynaklı olarak değeri yüksek bir elementtir aynı zamanda. Elinize bir şekilde geçmiş olan kurşun hurdalarını geri dönüşüme kazandırmak bu anlamda büyük önem taşımaktadır. İstanbul’un herhangi bir ilçesinde oturuyorsanız elinizde bulunan kurşun hurdalarını gelip evinizden alıyoruz. Sizin yapmanız gerek sadece bizle irtibata geçerek adresinizi vermeniz. Böylelikle hem elinizdeki hurda kurşunu geri dönüştürerek ekonomiye bir katkı yapmış oluyorsunuz hem de eviniz de boş boş duran hurdalar karşılığında para alıyorsunuz.

Kategoriler